Kina studyjne kontra kina multipleksowe

wejście do kina

Mimo tego, że rosnąca popularność serwisów umożliwiających oglądanie najróżniejszych treści na zasadzie comiesięcznej subskrypcji, to wciąż ogromna ilość ludzi regularnie odwiedza najróżniejsze kina, sprawdzając coraz to nowsze propozycje. Istnieje jednak pewna ilość osób starających udowodnić wyższość kin multipleksowych nad tymi studyjnymi. Czy ta walka ma sens?

Wady i zalety

Jak możemy się domyślić, każda z opcji ma swoje wady i zalety. Do sieciówek wchodzi się po to, aby obejrzeć najświeższe propozycje świata kina, natomiast kino studyjne zapewni nam rozrywkę przy filmach z „wyższej półki”, które nie są dla każdego. Jednak repertuar w takich miejscach jest nieco okrojony, natomiast w przypadku multipleksów możemy przebierać w najróżniejszych filmach z najróżniejszych gatunków.

Co mają w sobie małe kina?

starsze kinoW mniejszym kinie, znajdziemy filmy, które są niezbyt popularne i nieco ambitniejsze, jednak nie ma co się tym załamywać! Wcale nie są to propozycje, które będą aż niezrozumiałe dla przeciętnego zjadacza chleba. Warto jednak przynajmniej raz w miesiącu wybrać się na taki seans, gdyż gwarantujemy wam, że to naprawdę ciekawe przeżycie. Co więcej, w takich miejscach znajdziemy często filmy, które nie tylko nie są już dostępne w kinach, ale także istnieją w wersji reżyserskiej!

To, co na filmie

Dla wielu z was oczywistą wadą multipleksów jest to, że są one pełne popcorn w kinienajróżniejszego jedzenia. Komu nie przeszkadza wszechobecne chrupanie popcornu, naciosów czy cukierków wraz z siorbaniem napojów z ogromnego kubka? Takie coś jest niespotykane w kinach studyjnych, w których znajdziemy maksymalnie kogoś z herbatą do picia! Inna słaba strona multipleksów jest to, że reklamy często trwają w nich nawet pół godziny! Co gorsze, dochodzi do sytuacji, w której nieraz się one powtarzają, co bywa naprawdę nużące i irytujące. W kinach studyjnych taka sytuacja nie ma miejsca, a jedyne materiały promocyjne, jakie zobaczymy to te, dotyczące nadchodzących filmów!

Podsumowanie

Nie da się w jednoznaczny sposób stwierdzić, które z rodzajów kin są lepsze. Wszystko zależy od tego, jak i jakie filmy preferujemy oglądać w wolnym czasie. Nie ważne czy lubimy duże kasowe hity, czy filmy robione „z pasji” to możemy być pewni, że znajdzie się coś dla nas!