Po co piszesz książkę?

po-co-piszesz-ksiazke-1

W jakim celu ludzie decydują się na pisanie książek? Poprzez marzenia, chęć sławy? Ludzie mają wiele powodów. Wiedzą o nich w Novae Res, dlatego zostanie poruszony ten temat. Ludzie zwykle posiadają w swoich szufladach teksty, niektóre niespójne, niepasujące do siebie. Przy odpowiedniej inspiracji z pewnością da się z tego skleić coś dobrego. Liczy się pomysł. Od czego jednak zacząć? Od szukania inspiracji na forach? A może w innych książkach? Warto zadać sobie pytanie: po co tak naprawdę chcę napisać książkę?

Powodów jest wiele – sława, pieniądze, lepszy komfort życia. Jedno jest pewne – im więcej z siebie dasz, tym więcej dostaniesz z powrotem. Określając sobie pewien cel, łatwo o motywację. To on sprawia, że mamy chęć tworzyć nowe treści. Tak naprawdę każdy powód jest dobry. Dobrą praktyką jest powieszenie go sobie w jakimś widocznym miejscu, by w chwilach zwątpienia dawał siłę. W takich chwilach to naprawdę pomaga. Często sławni pisarze mówią o problemie, jakim jest motywacja. Zaczną dzieło i nie mogą go skończyć. Dlaczego? Powodów jest kilka – wypalenie zawodowe, brak świeżego spojrzenia, czy właśnie brak motywacji. Takie małe rzeczy pomagają się im pozbierać. Wziąć do przysłowiowej „kupy”, zacisnąć zęby i dalej tworzyć. W pracy autora pełno jest zwątpień, czy zawahań. Skupić należy się na motywacji. Czasami lepiej jest zrobić sobie parę dni wolnego, aby oczyścić umysł. To nie jedyny sposób. Warto również wyjechać na urlop, czy też dać tekst do przeczytania komuś bliskiemu. Może jemu nasuną się pomysły, jakie warto byłoby wdrożyć. Nie na leży zamykać się na świat. Nikt tak nie doradzi, jak bliscy.

Podsumowując – ustal sobie konkretny cel. Może być to sława, pieniądze i wiele, wiele innych. Skup się na nim i dąż do niego! Pisanie książki wielu osobom sprawia niebywałą radość. Dzięki temu łączą pasję z zarobkiem na życie. Czy może być lepsze połączenie? Z pewnością nie.